Projekty   

Zde naleznete přehled současných, budoucích či již proběhlých projektů Asistence o.p.s.. 
Pakliže se Vám některý konkrétní projekt líbí, ať jste jednotlivec, zapálená skupina či firma, neváhejte nás kontaktovat. 
Velmi rádi se s Vámi sejdeme a představíme projekt detailně a společně zauvažujeme jak se nejlépe můžete zapojit.
 
 

23.května 2015 14,00     CHODÍME S ASISTENCÍ aneb pochod, který má smysl!

 

Chodíme s Asistencí je charitativní pochod nejkrásnějšími parky a historickými částmi Prahy. Začínáme ve Stromovce a pokračujeme přes Letnou, Chotkovy sady, Pražský hrad, Petřín, Újezd, Náplavku na Vyšehrad, kde na Starém Purkrabství proběhne slavnostní zakončení s hudebním vystoupením a divadelním představením souboru lidí se zdravotním postižením. Trasa měří 7,5km a je určena pro širokou veřejnost a firmy. Cílem této akce je upoutat pozornost na potřeby lidí s tělesným a kombinovaným postižením a zároveň oslavit 20. výročí neziskové organizace Asistence o.p.s.

Pozvánka Chodíme s Asistencí
Registrace k pochodu a více informací na
www.chodimesasistenci.cz

 

2.června 2015 16-23,00    Děkujeme, pokračujeme - 20 let Asistence pro lidi s postižením

 

Děkujeme, pokračujeme * 20 let Asistence pro lidi s postižením je akce, která se bude konat na Střeleckém ostrově již podruhé a jedná se o odpoledně večerní koncerty kapel, které moderuje naše věrná podporovatelka Simona Babčáková, divadelní představení souboru Ještě chvilku, výstavu fotografií, bazárek oblečení a knižní antikvariát. To vše k dvacetiletému výročí působení Asistence o.p.s.

Jste srdečně zvání, těšíme se na viděnou!

Více informací naleznete na www.dekujemepokracujeme.cz - web je momentálně ve fázi posledních úprav, prosíme o trpělivost :)

 

duben - říjen 2015    Jedeme v tom s Vámi, sebezkušenostní několikahodinová jízda na vozíku

 

Tento projekt osobností firemního a veřejného života realizujeme s dvouletým odstupem, abychom prověřili, jak město Praha pokročilo ve své bezbariérovosti a celkové přívětivosti a přístupnosti vůči lidem s tělesným postižením odkázaným na pohyb na vozíku. Právě na základě tohoto projektu z roku 2012 se nám postupně podařilo výrazně změnit postoj města v otázce přístupnosti veřejné dopravy. Výsledky můžete aktuálně vidět například na čerstvě bezbariérové zastávce Lazarská, Dělnická, Ortenovo náměstí nebo při stavbě výtahů ve stanicích Anděl, I.P.Pavlova a Můstek. Do roku 2025 má být Praha bez bariér!

Velmi zajímavé video z projektu z léta 2012 můžete nalézt zde, účastníky bylo 20 ředitelů a manažerů z byznysu a osobnosti z médií (OP Tiger, Arriva, Mastercard, Metrostav, PricewaterhouseCoopers, Raiffeisenbank, Mladá Fronta, Leo Express, Mall.cz, Radisson Hotel SAS, Centum Holdings, Dark Side, Tomáš Sedláček ČSOB, Radio Impuls, Lucie Výborná Český Rozhlas, Jindřích Šídlo Hospodářské noviny a další), kteří  vyrazili z domova do zaměstnání veřejnou dopravou na vozíku. Jejich zkušenosti jsou zaznamenané na filmové pásu zde.

Více informací již brzy naleznete na připravovaném webu www.jedeme2015.cz
Pozvánka Jedeme 2015

 

Připravované projekty pro druhou část roku 2015

* Benefiční divadelní představení s jednou z významných pražských divadelních scén

* Koloběh okolo Prahy

*  Vánoční akce